آشنایی با انواع اتاق‌های هتل و اصطلاحات جذاب

عکس پانوراما از اتاق
اشتراک گذاری [custom_social_share]

اتاق‌های هتل در اشکال، اندازه‌ها و عناوینی هستند که مدیریت و طبقه بندی آن را بسیار پیچیده می‌کند. هتل‌ها اتاق‌های خود را با اندازه تخت، تعداد تخت‌های اتاق و همچنین مبلمان، طراحی داخلی و امکانات اضافی برچسب‌گذاری می‌کنند.

 تعاریف نوع اتاق پیچیده است و فراتر از این است که اتاق خواب یک تخت یک نفره یا کوئین سایز داشته باشد یا اینکه اتاق سیگار باشد یا نه. این تمایزات نوع اتاق می تواند برای مهمانانی که فقط به دنبال درک این موضوع هستند که دقیقاً برای چه چیزی هزینه می کنند، گیج کننده باشد. این راهنما به دنبال کمک به مهمانان برای درک انواع مختلف اتاق‌های هتل و همچنین توجیه قیمت‌گذاری اتاق‌های هتل در مقیاسهای مختلف است.

معمولاً هتل‌ها اتاق‌های خود را بر اساس تعداد افرادی که اتاق برای سرویس دهی مجهز شده است، فهرست می‌کنند:

۱- اتاق تک نفره یا سینگل (Single)

انواع اتاق | اتاق تک نفره

این اتاق ها به یک نفر یا یک زوج اختصاص داده شده است. ممکن است یک یا چند تخت داشته باشد، اما اندازه تخت بستگی به هتل دارد. برخی از اتاق های یک نفره دارای یک تخت دو نفره هستند، اکثر آنها یک تخت دو نفره دارند و تعداد کمی تخت کوئین دارند.

۲- اتاق دو نفره دبل (Double)

اتاق هتل دابل تری بای هیلتون پیاله پاشا استانبول

 اتاق های دو نفره به دو نفر اختصاص داده شده است. بسته به هتل یک تخت دو نفره یا دو تخت دو نفره دارند

۳- اتاق دو نفره تویین (Twin)

اتاق دو تخته توئین هتل گرند دی نایت تور پاتایا

همانطور که از نام آن پیداست، این اتاق برای اقامت سه نفر مجهز شده است. این اتاق دارای ترکیبی از سه تخت یک نفره، یک تخت دو نفره و یک تخت یک نفره یا دو تخت دو نفره خواهد بود.

۴- اتاق‌های سه نفره (Triple)

اتاق سه نفره یا سه تخته

یک اتاق چهار تخته برای اقامت راحت در نظر گرفته شده است. یعنی اتاق دارای دو تخت دو نفره خواهد بود. با این حال، برخی از آنها ممکن است به سبک خوابگاه با دو طبقه یا دوقلو راه اندازی شوند، بنابراین برای اطمینان با ملک تماس بگیرید.

۵- اتاق‌های چهارنفره (Quad)

اتاق چهار تخته

یک اتاق چهار تخته برای اقامت راحت در نظر گرفته شده است. یعنی اتاق دارای دو تخت دو نفره خواهد بود. با این حال، برخی از آنها ممکن است به سبک خوابگاه با دو طبقه یا دوقلو راه اندازی شوند، بنابراین برای اطمینان با ملک تماس بگیرید.

توضیحات بیشتر:

برخی از هتل ها اتاق ها را بر اساس تعداد یا اندازه تخت های اتاق طبقه بندی می کنند. با این حال، مهمانان باید توجه داشته باشند که هتل ها همچنان محدودیت هایی برای تعداد مهمان در هر اتاق دارند. فقط به این دلیل که یک تخت کینگ در یک اتاق وجود دارد، به این معنی نیست که می توانید 15 نفر را برای اقامت دعوت کنید. بر اساس نرم جهانی محدودیت‌های اشغال این حق را برای هتل محفوظ است. بسیاری از هتل‌ها برای مهمانان اضافی هزینه بیشتری دریافت می‌کنند (تا حد معینی) یا به شما اجازه می‌دهند تختخوابی را به اتاقی با تعداد فرد نفر اضافه کنید.

در اینجا چند نوع اتاق وجود دارد که بر اساس در دسترس بودن تخت تعیین می شود

  • ملکه: اتاقی با تخت کوئین
  • کینگ: اتاقی با تخت کینگ
  • دوقلو: اتاقی با دو تخت دو نفره
  • دوقلو هالیوود: اتاق های دوقلو هالیوود دارای دو تخت دو نفره هستند که توسط یک تخته سر به هم متصل می شوند
  • دو نفره: این اتاق ها دارای دو تخت دونفره (گاهی اوقات دو تخت کوئین) هستند و برای پذیرایی از دو تا چهار نفر مخصوصاً خانواده هایی که با بچه های خردسال سفر می کنند در نظر گرفته شده است
  • استودیو: این نوع اتاق دارای یک تخت استودیویی است، به عنوان مثال. کاناپه ای که می توان آن را به تخت تبدیل کرد. برخی از استودیوها دارای تخت اضافی هستند. برخی دیگر فضای بیشتری دارند: یک اتاق استودیو می تواند مانند یک آپارتمان کاملاً مبله باشد، به این معنی که یک آشپزخانه کوچک دارد. با هتل تماس بگیرید تا در مورد اتاق های استودیو آنها بیشتر بدانید.

اتاق های هتل بر اساس چیدمان:

برخی از اتاق‌ها با توجه به چیدمان با قیمت مشخصی تعیین می‌شوند – اتاق‌ها چقدر بزرگ هستند؟ اگر اتاق خواب دوم مجاور وجود داشته باشد چطور؟ یا اگر آشپزخانه و فضای نشیمن داشته باشه؟ این عناوین همچنین می‌توانند به مسافران برای درک بهتر کمک کننده باشد اینکه که کدام اتاق‌ها برای مسافران تجاری یا کدام تخت برای معلولان مناسب مناسب هستند. برخی از این طبقه بندی ها بسیار رایج هستند، برخی دیگر ممکن است قبل از رزرو نیاز به تحقیق و بررسی بیشتر توسط مسافر داشته باشند.

اتاق استاندارد:

یک اتاق استاندارد احتمالاً مانند یک اتاق ملکه یا یک اتاق یک نفره است، برای یک مسافر انفرادی یا یک زوج است.

اتاق لوکس:

این اتاق ها ممکن است کمی بزرگتر با امکانات رفاهی کمی ارتقا یافته یا منظره زیباتر باشند. این اتاق‌ها معمولاً برای گروه‌هایی که به فضای بیشتری نیاز دارند، مانند یک زوج یا خانواده کوچک مجهز شده‌اند.

اتاق مشترک:

اتاق مشترک، که گاهی اوقات اتاق مجاور نامیده می شود، به دو اتاق اطلاق می شود که یک دیوار مشترک دارند اما هیچ دری ارتباطی ندارند. اتاق های مشترک برای خانواده هایی با فرزندان کوچکتر در نظر گرفته شده است که ممکن است به اندازه کافی بزرگ باشند تا در فضای اختصاصی خود را داشته باشند، اما خیلی از والدین خود دور نباشند.

اتاق اتصال:

این اتاق ها دارای یک در ارتباطی بین خود و همچنین درهای جداگانه برای ورود به بیرون هستند. برای خانواده‌ها یا گروه‌هایی که نمی‌خواهند برای جابجایی بین اتاق‌ها از راهرو عبور کنند، عالی است.

سوئیت:

سوئیت ها در چند اندازه مختلف عرضه می شوند. یک سوئیت ساده یا سوئیت اجرایی دارای یک فضای نشیمن مجزا است که به یک یا چند اتاق خواب متصل است. این مجموعه گاهی اوقات یک مجموعه اصلی نیز نامیده می شود.

مینی سوئیت یا سوئیت جونیور:

به یک اتاق یک نفره با تخت و قسمت نشیمن اطلاق می شود. برخی از سوئیت ها آشپزخانه کوچک نیز دارند.

سوئیت پرزیدنت:

همانطور که از نامش پیداست، معمولا گران ترین اتاق ارائه شده توسط یک هتل است. این یک یا چند اتاق خواب، فضای نشیمن، و امکانات رفاهی، دکوراسیون و خدمات سفارشی قابل توجهی خواهد داشت.

به سبک آپارتمان:

هتل های آپارتمانی این نوع اتاق ها را ارائه می دهند، اما آنها را می توان در سایر هتل های زنجیره ای سنتی نیز یافت. این اتاق‌ها مهمان‌هایی با اقامت طولانی مدت با آشپزخانه‌های کامل، خشک‌شویی و سایر امکاناتی هستند که زندگی راحت را ممکن می‌سازد. خدمات خانه داری به یک یا دو بار در هفته محدود می شود.

اتاق در دسترس:

طبق قانون، هتل ها موظف هستند تعداد معینی اتاق برای معلولان را ارائه دهند. این اتاق ها دارای فضایی برای حرکت آسان ویلچر و حمامی برای افراد معلول خواهند بود.

جستجو

معبد یونگه در پکن چین

برنامه سفر 4 روزه پکن

بیایید برنامه سفر 4 روزه پکن رو با هم مرور کنیم پکن با جمعیت بیش از 21 میلیون نفر، یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای جهان است.

باتومی بنر | راهنمای سفر باتومی

راهنمای سفر باتومی

باتومی در خط ساحلی دریای سیاه در گرجستان واقع شده است، یک شهر ساحلی باشکوه و فریبنده است که مسافران را از سراسر جهان به