سئوالات متداول کاربران

در بخش استعلام، می‌توانید نا، ایمیل و تلفن خود را وارد نموده و در قسمت یادداشت درخواستتان را نوشته و ارسال نمایید، کارشناسان فروش و مشاوران ماه نورد جهت مشاوره رایگان و تکمیل فرایند رزرو در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

با مراجعه به سایت www.mahbilit.irدر بخش رزرو بلیط هواپیما، می‌توانید مبدأ و مقصد پرواز خود را انتخاب کنید، سپس تاریخ و تعداد مسافران را مشخص کنید. سیستم بهترین گزینه‌های پروازی را برای شما نمایش می‌دهد و یا جهت اطلاع از پروازها با کارشناسان ماه نورد تماس حاصل نمایید.

بستگی به آن دارد که قصد سفر به کدام کشور را دارید. برای سفر به هند حداقل اعتبار می‌بایست 7 ماه باشد. برای سفر به ترکیه حداقل اعتبار می‌تواند تا 3-2 ماه نیز باشد. بنابراین قوانین ورود و خروج برای کشورهای گوناگون متفاوت است.

--شما می توانید با مراجعه به اداره گذرنامه، اقدام به دریافت یک پاسپورت موقت برای فرزندتان نمایید.

همراه داشتن ارز خارجی معدلی بیش از ۵ هزار یورو به ازای هر نفر، مشمول مقررات و ضوابط مربوطه بوده و مستلزم اظهار به گمرک می‌باشد.

خروج زیورآلات شخصی همراه مسافر از انواع مصنوعات طلا ، نقره و پلاتین در مجموع حداکثر تا 150 گرم برای هر مسافر مجاز است | خروج هر گونه سکه طلا از کشور ممنوع است

مسافران گرامی با ارائه مدارک سفر خود اعم از بلیط و ویزا به بانکهایی که شعبه ارزی دارند مراجعه کرده و حواله‌ی ارزی دریافت نمایند.

اتباع خارجی به شرط در اختیار داشتن پاسپورت معتبر و ویزای کشور مقصد، می توانند انواع بلیط هواپیما داخلی و خارجی، بلیط قطار و حتی بلیط اتوبوس را تهیه کنند، البته خرید هر یک از این بلیط ها شرایط خاصی دارد.

شرکت هواپیمایی، نوع بلیط هواپیما و کلاس پروازی تعیین می‌کند که چه میزان بار می توانید در پرواز خارجی با خود ببرید. هنگام خرید اینترنتی بلیط هواپیما در قیمت Baggage دقت داشته باشید که چه اعدادی ذکر شده است. معمولاً میزان بار بر اساس کیلوگرم نوشته می‌شود یا با معیارpc تعیین می شود که معادل 15 تا 23 کیلوگرم است. اطلاعات دقیق را از کارشناسان و مشاورین ماه نورد درخواست کنید. برای مثال میزان بار پرواز ماهان ایر بصورت زیر است، البته این اطلاعات ممکن است در پروازهای مختلف تغییر کند. | بار مجاز دستی ماهان ایر: بار مجاز دستی ماهان ایر تنها به کلاس پروازی وابسته است. اکونومی کلاس: 1 ساک 5 کیلوگرمی در پروازهای داخلی و خارجی | بیزینس کلاس: 1 ساک 7 کیلوگرمی در پروازهای داخلی و خارجی | ابعاد حداکثری ساکی که برای بردن به داخل هواپیما مجاز است، ۵۵*۴۰*۲۳ سانتی‌متر است.

بهترین راه برای اطمینان از امنیت کشور مقصد، استعلام از وزارت امور خارجه ایران است، بنابراین می‌توانید با روابط عمومی این وزارت تماس گرفته و در مورد امنیت کشور مورد نظر پرس و جو کنید.

بهترین روش برای رسیدگی به این موضوع تماس تلفنی با معاونت هوانوردی و امور بین‌المللی سازمان هواپیمایی کشوری برای گردشگران خواهد بود 021-66078700

خروج اشخاص قبل از سن مشمولیت یعنی زیر 18 سال تمام، نیاز به اخذ مجوز ندارد و می بایست به پلیس مهاجرت و گذرنامه مراجعه نمایند